Monday 24 June 2019

Monday 24 June 2019
Semi-final for 1st place
Prize 20 000 K

SL BENFICA

0 - 2

Referee
K.Al Gamdi

Attendance
91,448

STADE DE REIMS


Z.Pons

Z.Anquela


FC SYMPHONIE

0 - 4

Referee
J.Wood

Attendance
95,681

GIRONDINS DE BORDO


H.Bergodi 2

K.Louvin 2

U.Floch

U.Colin


Monday 24 June 2019

Monday 24 June 2019
Semi-final for 5th place
Prize 13 000 K

PECHABOU FC

2 - 1

Referee
J.Hansson

Attendance
83,153

PSG18

J.Prokoph 2

E.Álex


V.Quere

G.Gueguen


BORDEAUX

0 - 2

Referee
V.Caloni

Attendance
83,338

CELTIC DES GLAWS


L.Forestier

F.Magunazelaia

E.Ferinho


Monday 24 June 2019

Monday 24 June 2019
Semi-final for 9th place
Prize 9 900 K

OLYMPIQUE DE MARS

2 - 3

Referee
B.Coulibaly

Attendance
70,000

TOURS FC

I.Alani

T.Sorel


J.Coste 2

C.Naccarello


CELTIC UNNEK

2 - 1

Referee
J.Ruiz

Attendance
82,672

STADE 14

J.Verdier

P.Houx


V.Schiavone


Monday 24 June 2019

Monday 24 June 2019
Semi-final for 13th place
Prize 9 500 K

AS VALLANIAC

0 - 4

Referee
K.Al Gamdi

Attendance
35,000

SHAMROCK FC


U.Sorensen 4


GUINESS UNITED

2 - 2

Referee
M.Enjemmah

Attendance
77,297

BESAC FC

X.Boutin

P.Nahonka


X.Revueltas

V.Wetklo

O.Zappacosta


2-3 after extra-time
Besac fc win
2-3 after extra-time
Besac fc win

Monday 24 June 2019

Monday 24 June 2019
Semi-final for 17th place
Prize 9 100 K

BREIZH TEAM

1 - 1

Referee
J.Hansson

Attendance
13,000

GAZODUC AJACCIO

X.Knudsen


O.Rúper


1-1 after extra-time , 3-5 on penalties
Gazoduc Ajaccio win
1-1 after extra-time , 3-5 on penalties
Gazoduc Ajaccio win

LES SANGLIERS DE RANCOGNE

0 - 1

Referee
J.Hansson

Attendance
68,000

CELTICS ROAZHON FOOTBALL CLUB

K.Soulie


A.Campagnolo


Monday 24 June 2019

Monday 24 June 2019
Semi-final for 21th place
Prize 8 700 K

CHARNY FC

1 - 2

Referee
M.Enjemmah

Attendance
64,500

PAPAYE FOOTBALL CARAIBE

E.Regal


I.Djaout

D.Plan

L.Castigliano


OLYMPIQUO 66VF

1 - 4

Referee
M.Enjemmah

Attendance
49,000

BRIDORE37600

S.Louvet


Y.Hammer

O.Masse 3


Monday 24 June 2019

Monday 24 June 2019
Semi-final for 25th place
Prize 8 300 K

FC CENON CITY

0 - 4

Referee
D.Dini

Attendance
58,744

LE DIABLE VERT


Z.Giovinco 2

J.Gicquel

W.Brison

T.Brunel


RC LORGES

2 - 2

Referee
A.De Bleeck

Attendance
57,342

FC SAKURA

A.Vasconcelas

M.Cisotti


A.Doukoure 2

Z.Miguel


2-2 after extra-time , 4-2 on penalties
RC Lorges win
2-2 after extra-time , 4-2 on penalties
RC Lorges win

Monday 24 June 2019

Monday 24 June 2019
Semi-final for 29th place
Prize 7 900 K

POWER FC

0 - 0

Referee
B.Coulibaly

Attendance
17,500

PARIS FC



0-0 after extra-time , 5-3 on penalties
Power fc win
0-0 after extra-time , 5-3 on penalties
Power fc win

ARNEKE

3 - 0

Referee
V.Caloni

Attendance
52,500

TEAM BIBI

O.Lemoine 2

Y.Bellomo

J.Dufour


W.Martot


Monday 24 June 2019

Monday 24 June 2019
Semi-final for 33th place
Prize 7 500 K

OLYMPIQUE DU FION

2 - 1

Referee
J.Ruiz

Attendance
44,708

STADE MALHERBE DE CAEN

H.Lovrić

F.Marchena


G.Jorghensen


OGC NICE

0 - 2

Referee
M.Enjemmah

Attendance
47,469

FCHQ


K.Del Fabro

B.Citti


Monday 24 June 2019

Monday 24 June 2019
Semi-final for 37th place
Prize 7 100 K

MAN7569

3 - 5

Referee
J.Ruiz

Attendance
40,247

FC MAPANTVIL

X.Jordi Figueras 2

L.Follet


Z.De Giorgio

J.Anceau 3

A.Ormeau


AS SAINT ETIENNE

5 - 1

Referee
G.Alanoit

Attendance
38,138

LES BORD DE SAONE

Q.Delaporte 4

S.Pelletier

Q.Bardin


S.Vermeersch


Monday 24 June 2019

Monday 24 June 2019
Semi-final for 41th place
Prize 6 700 K

TEAMYO OLYMPIQUE

2 - 1

Referee
D.Dini

Attendance
33,063

FC EPERVANS

F.Rubén Miño

P.Quintana


G.Moukengue


ROYALS COMICS ASSASSINS

6 - 1

Referee
V.Caloni

Attendance
32,811

SKIPAILH BREIZH

L.Tato 3

M.Bianchetti

M.Di Alberto 2


Y.Puech

Y.Signori


Monday 24 June 2019

Monday 24 June 2019
Semi-final for 45th place
Prize 6 300 K

STADE LYONNAIS

0 - 4

Referee
D.Dini

Attendance
20,500

ESDOL


A.Kijera 3

M.Masson

W.Larcher


NOVOHORIZONTE

3 - 0

Referee
J.Ruiz

Attendance
10,000

LES SHARKS

M.Delapierre 3



Monday 24 June 2019

Monday 24 June 2019
Semi-final for 49th place
Prize 5 900 K

LUZENAC AP

2 - 5

Referee
G.Alanoit

Attendance
10,000

OLYMPIQUE DE MATADOR

X.Auge

S.Holm


B.Ranocchia

A.João Mário

Y.Merdrignac 3


TOHO FC

0 - 3

Referee
S.Screech

Attendance
21,773

FLYING CIRCUS


C.Doucet

D.Croenne 2

Z.Ntsemi

I.Ibrahimovic


Monday 24 June 2019

Monday 24 June 2019
Semi-final for 53th place
Prize 5 500 K

FC GILLOT

2 - 2

Referee
M.Enjemmah

Attendance
10,000

EPSILON FC

L.Jouanneau

D.Marchese

Z.Gozzi


M.Bourdon

M.Albert Vivancos


3-2 after extra-time
FC GILLOT win
3-2 after extra-time
FC GILLOT win

CODM

1 - 0

Referee
B.Coulibaly

Attendance
16,448

TOULOUSE FIGHTER CLUB

Z.Vergara



Monday 24 June 2019

Monday 24 June 2019
Semi-final for 57th place
Prize 5 100 K

RACING AMIENS

4 - 1

Referee
B.Coulibaly

Attendance
10,664

MELUN

W.Keko

H.Mabille 3


U.Fauvet


RCLENS

2 - 1

Referee
S.Screech

Attendance
10,675

AC BREST

J.Marchese 2

P.Auget

J.Marchese

T.Vasić


S.Audebert


Monday 24 June 2019

Monday 24 June 2019
Semi-final for 61th place
Prize 4 700 K

4CHEMIN 93 CF

1 - 0

Referee
V.Caloni

Attendance
4,514

DAMIENFC

X.Latour



RC STRASBOURG ALSACE

1 - 2

Referee
M.Enjemmah

Attendance
4,313

US BAIE MAHAULT

N.Víctor Pérez


N.Perilli

S.Bresson